Blog internetowy - reklama w sieci Blog o promocji stron poprzez umiejętnie wykonaną reklamę

Czy praca w agencji się opłaca?

Posted in:

Poszukując odpowiedniej branży dla siebie, chcąc zarabiać i myśląc o przyszłości niejednokrotnie zastanawiamy się czy sprzedaż ubezpieczeń jest zajęciem dla nas i czy się to opłaca. Polski rynek agentów ubezpieczeniowych jest z pewnością trudnym rynkiem, ale przy odrobinie determinacji i adekwatnego podejścia zawód agenta wciąż jest dochodowy. Podstawą każdej firmy, też jako agenta ubezpieczeniowego jest działalność gospodarcza. W zależności od jej charakteru możemy pokusić się o tani lokal, sprzęt komputerowy, który jest potrzebny do wystawiania polis jak również auto, którym będziemy dojeżdżać do Klienta. Planując ową działalność, trzeba brać pod uwagę także składki ZUS i rodzaj opodatkowania. Jeśli nas nie stać na lokal zawsze możemy się umawiać z Klientem w ichniejszym miejscu zamieszkania, to ma sens w przypadku ubezpieczeń życiowych lub finansowych. Wiadomo elementy takie jak laptop, przenośna drukarka, czy internet mobilny są atrybutem fachowego agenta. Warto wiedzieć, że praca agenta wymaga również odpowiedniego, schludnego ubioru na przykład. skromnej marynarki. Odpowiedni dobieranie garderoby i fachowy wygląd to w oczach każdego Klienta plus i wiarygodne postrzeganie, co ma znaczenie.

Wracając do tematu związanego z samą działalnością agencyjną i koniecznością jej założenia trzeba zadać sobie pytanie jak zostać agentem? danego towarzystwa. Na to pytanie można zdobyć odpowiedź odwiedzając specjalny serwis internetowy, który został zaprojektowany dla przyszłych agentów, albo agentów, którzy szukają partnerów do współpracy na terenie RP.  Sprawa jest o tyle ciekawa, że można dokonać adekwatnego wyboru Partnera za pomocą sieci online, porównać oferty współpracy jak również rozeznać sposobność współpracy z danym towarzystwem ubezpieczeniowym.

Wspomniany serwis posiada wiele tematycznych działów, które zawierają szczegółowe informacje min. szkolenia na agenta ubezpieczeniowego, ich miejscu, czasie i ewentualnych kosztach. Dla przyszłych agentów jest to skarbnica niezbędnych treści, która pozwoli nawiązać kontakty handlowe odbyć szkolenie i rozpocząć pracę, jako agent ubezpieczeniowy. Warto mieć na uwadze, że to głównie Towarzystwa ubezpieczeniowe prowadzą 152 godzinne kursy podstawowe i 48 godzinne kursy produktowe. Ogół kończy się licencją, która umożliwi nam sprzedawać ubezpieczenia.

Comments are closed