Blog internetowy - reklama w sieci Blog o promocji stron poprzez umiejętnie wykonaną reklamę

Marketing wirusowy w internecie

Posted in:

Reklama i jej dzieje to dość rzadko poruszany zagadnienie. Mówiąc o reklamie, zwykle koncentrujemy się na wykorzystywanych w niej metodach , a dodatkowo na sile jej oddziaływania. Jaką natomiast historię ma za sobą reklama? Jak wyglądała ona, a w jaki sposób prezentuje się dziś?
Wbrew pozorom reklama nie jest wymysłem naszych czasów, a już kilka wieków wstecz człowiek szukał sposobności na sprzedanie swych produktów. Wiadomo, że już w Babilonii , a ponadto w starożytnym Egipcie znane zostały chwyty reklamowe, dzięki którym kupcy mogli szybciej sprzedawać swe towary. Wiele form reklamy, z której korzystano w dawnych czasach, można spotkać jeszcze we współczesnym świecie – w bardziej nowoczesnej formie. Dobrym przykładem mogą być tu reklamy stawiane przy ruchliwych drogach. Dziś korzysta się z wielkich plakatów, dawniej – głównie na terenie Fenicji, korzystano z kamieni, na których znajdowała się ważna informacja kierująca przybysza w konkretne miejsce. Dziś w większych sklepach , a oprócz tego na halach targowych nagrania puszczane przez głośnik informują o aktualnych promocjach , a oprócz tego priorytetowo polecanych towarach. W starożytności oraz w średniowieczu korzystano z osób, które chodziły po targowisku, i swym krzykiem zachęcały do skorzystania z usług danego kupca.
Znana po dziś dzień jest ulotka reklamowa , a oprócz tego ogłoszenie prasowe. Te formy reklamy są nieomalże tak stare, w jaki sposób druk i prasa. Wiadomo, że już w połowie XV wieku wydrukowana została pierwsza ulotka reklamowa, która miała zachęcać do wizyty w księgarni. W początkach XVII wieku zaczęto komunikaty reklamowe umieszczać w prasie, co wraz z rozwojem popularności gazet okazało się strzałem w dziesiątkę. Wkrótce również powstały specjalne biura ogłoszeń, które od XVII i XVIII wieku przyjmowały zamówienia na te treści, które miały ukazać się drukiem w najbliższym wydaniu. Pomimo rozwoju radia, telewizji , a ponadto sieci internetowej, taka forma reklamy jest bardzo popularna do dnia dzisiejszego.

Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie: strona internetowa.

Comments are closed