Blog internetowy - reklama w sieci Blog o promocji stron poprzez umiejętnie wykonaną reklamę

W jaki sposób wybrać właściwy komputer?

Posted in:

Komputery stały się bardzo ważną częścią naszego życia, bez z nich coraz dużo trudniej jest nam wyobrazić sobie pracę, płacenie rachunków czy dosłownie robienie opłat. Nic zatem dziwnego w tym, że prawie każdy z nas chce mieć dobry i nowoczesny sprzęt. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się niezbyt duże netbooki, czyli laptopy przeznaczone głównie do przeglądania stron internetowych czy odbierania poczty. Pozostaje natomiast pytanie czy taki nieznaczny komputer sprawdzi się też w innych sytuacjach? W jaki sposób najbardziej tak, netbooki mimo skromnej obudowy kryją w sobie całe mnóstwo wyrafinowanych technologii zaczynając od szybkich procesorów poprzez dobrej jakości matryce.

I tak przykładowo laptopy mogą mieć sporej pojemności dyski twarde, ich wielkość to przede wszystkim 320 lub 500 GB, z taką pojemnością można przechowywać na komputerze niezliczoną liczbę muzyki, filmów i różnych plików. Kolejną dobrą właściwością jest mobilność. Wszystkie netbooki posiadają wbudowane karty sieciowe umożliwiające łączność bezprzewodową. Niektóre modele mogą mieć wbudowane modemy 3G, do tego są jeszcze moduły bluetooth i różnego typu złącza umożliwiające przegrywanie zdjęć i filmów. Takie laptopy to matryce o przekątnej od 7 do 13 cali, dzięki tak małym rozmiarom świetnie sprawdzają się w podróży a również perfekcyjnie mieszczą się w damskiej torebce.

Jaki sprzęt do gier?

Jakimi czynnikami powinniśmy kierować się podczas zakupu laptopa dla miłośnika gier komputerowych? Na naszym rynku co niemiara jest tego rodzaju sprzętów, laptopy mogą służyć nam do przeglądania stron internetowych, do budowy efektywnych projektów a też do rozrywki. Gracze komputerowi to bardzo specyficzna grupa osób, są bardzo wymagający i nie znoszą kompromisów. Dlatego również laptopy do gier muszą spełniać kilka bardzo istotnych funkcji. Przede wszystkim potrzebna jest mocna karta graficzna, najbardziej gdy karta nie jest zintegrowana z płytą podstawową. Niezbędna jest też własna pamięć operacyjna karty graficznej, dzięki temu komputer będzie mógł obsłużyć wręcz te najnowocześniejsze gry w wersji 3D. Poza tym laptopy dla graczy to szybkie procesory, teraz w dużej liczbie przypadków wykorzystuje się technologię dwu albo trzyrdzeniową. Równie znacząca jest wielkość matrycy, maniacy komputerowi potrafią przesiedzieć przy jednej grze nawet kilkanaście godzin, dlatego również matryca nie może być zbyt mała. Jeżeli wybierzemy matrycę błyszczącą to gra na świeżym powietrzu będzie mocno utrudniona, z drugiej jednakże strony taka matryca to lepszy i bardziej wyrazisty obraz. Równie bardzo istotną funkcją jest także duża pamięć operacyjna , a oprócz tego dobre chłodzenie.

Polecamy: serwis laptopów poznań.

Comments are closed